• Poczta Zadzwoń do nas:77 416 23 83
 • Poczta Napisz do nas:
 • Poczta Odwiedź nas:Brzeg, Ofiar Katynia 25
 • Rekrutacja

Fundacja Dr Clown w Zespole Szkół

W sobotę, 23 marca odbyło się spotkanie informacyjne Fundacji Dr Clown

23 marca w Zespole Szkół w Brzegu odbyło się spotkanie przedstawicieli opolskiego oddziału Fundacji Dr Clown z kandydatami na wolontariuszy. Głównie byli to słuchacze szkoły, ale nie tylko.

W miłej atmosferze zgromadzeni zostali zapoznani z działalnością i celami fundacji. Prowadząca spotkanie, Marta Szewerda,  poza przedstawieniem najważniejszych założeń organizacji, opowiedziała wiele wzruszających historii, pokazała zdjęcia, ukazujące wolontariuszy w czasie spotkań z podopiecznymi.

Fundacja Dr Clown realizuje ogólnopolski program terapii śmiechem i zabawą dla osób chorych i niepełnosprawnych, szczególnie dzieci, przebywających w szpitalach i placówkach specjalnych.


Ta wspaniała działalność, to trudna i odpowiedzialna praca, dająca wielką satysfakcję wolontariuszom a przede wszystkim lepsze samopoczucie chorym, cierpiącym. Terapia śmiechem uaktywnia pozytywne myślenie i zwiększa wiarę we własne siły – pomaga choremu akceptować siebie takim, jakim jest.

Wśród osób, które brały udział w spotkaniu, część zgłosiła chęć przystąpienia do wolontariatu i stworzenia brzeskiego oddziału, którego pełnomocnikiem będzie Pani Alicja Lenarczyk. Spotkania będą odbywać się w Zespole Szkół w piątki o 15.30. Wszyscy chętni mile widziani!

Gratulujemy decyzji, bo jest to bardzo potrzebna działalność. Uśmiech jest jak słońce.
Uśmiechu i słońca życzymy wszystkim, a wolontariuszom Fundacji w szczególności!

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

 


Powrót do listy aktualności

Pani z komputerem
 • Zespół Szkół Medycznych w Brzegu
  ulica Ofiar Katynia 25
  49-300 Brzeg
 • Zadzwoń do nas:
  Telefon: 77 416 23 83
  Fax: 77 416 23 83
 • Napisz do nas e-mail
Puzzle

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Medycznych w Brzegu. Copyrights 2022

Projekt i wykonanie strony: WebInspiracje

Baner