• Poczta Zadzwoń do nas:77 416 23 83
 • Poczta Napisz do nas:
 • Poczta Odwiedź nas:Brzeg, Ofiar Katynia 25
 • Rekrutacja

IV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

6 kwietnia odbyły się IV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu

Obraz:

Obraz:

Obraz:

6 kwietnia odbyły się IV Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu. W zawodach wzięło udział 12 szkół z województwa opolskiego. Każda drużyna brała udział w teście z teorii pierwszej pomocy oraz musiała wykazać się umiejętnościami ratowniczymi w pięciu trudnych pozorowanych sytuacjach: udzielenie pierwszej pomocy potrąconej rowerzystce, poród w toalecie, przywrócenie oddechu u starszej osoby, poparzenie żrącym kwasem czy ukąszenie przez żmiję. 

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Konkursu takie jak ten mają podnieść świadomość osób udzielających pierwszej, umiejętność działania w stresie. Młodzież i dzieci są dobrze przygotowane do działania. Proces kształcenia spowodował, że właśnie ludzie młodzi udzielają pierwszej pomocy sprawniej, szybciej i pewniej niż osoby starsze.

Obraz:

Zawody były oceniane przez profesjonalnych ratoników firmy WOJNAROWSKI. Uczesynicy mieli okazję sprawdzić się w różnych i trudnych sytuacjach. Wszyscy poradzili sobie świetnie. Nagrody otrzymali najlepsi, wiele cennych upominków zostało rozlosowanych pomiędzy wszystkich uczestników.

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez licznych sponsorów, którym dziękujemy za owocną współpracę. Wielkie podziękowania należą się zarówno uczestnikom, jak i gościom, którzy uświetnili swoim przybyciem mistrzostwa. Dziękujemy grupie ratowników za całodzienną pracę (i wcześniejsze przygotowania), strażakom za zorganizowanie pokazu. 

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Mistrzostwa nie odbyłyby się bez naszych słuchaczy i nauczycieli, kórzy włożyli wielką pracę w przygotowania i przeprowadzenie całości. Efektem tych wszystkich działań była świetna impreza. 

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Gratulujemy zdobywcom nagród głównych, jak i wszystkim uczestnikom, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności oraz fantastycznie się bawili. 

Zapraszamy za rok!

Obraz:

 


Powrót do listy aktualności

Pani z komputerem
 • Zespół Szkół Medycznych w Brzegu
  ulica Ofiar Katynia 25
  49-300 Brzeg
 • Zadzwoń do nas:
  Telefon: 77 416 23 83
  Fax: 77 416 23 83
 • Napisz do nas e-mail
Puzzle

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Medycznych w Brzegu. Copyrights 2019

Projekt i wykonanie strony: WebInspiracje

Baner