Do góry
Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Aktualności

III Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

7 kwietnia już po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu

Foto

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy ze chwilę wkroczą w dorosłe życie. W Medyku od trzech lat nie tylko dajemy szansę młodzieży zaprezentować swoje umiejętności, ale także zdobyć nową wiedzę.

W tym toku do konkursu przystąpiło 14 drużyn z całej Opolszyzny oraz z Oławy. Zadaniem drużyn i ich opiekuna było napisanie testu z teorii oraz sprawdzenie się w sześciu trudnych sytuacjach ratowniczych. Zadania były bliskie życiu i trudne - wymagały dużych umiejeności, opanowania i świetnej pracy zespołowej. Właśnie współpraca jest bardzo ważna w stresujących sytuacjach, dlatego została ufundowana specjalna nargoda dla najlepiej zgranej drużyny ratowniczej.

Foto

Drużyny walczyły o cenne nagrody, które udało się ufundować dzięki hojności sponsorów - i  w tym miejscu składamy im podziękowania. Najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Medycznej w Prudniku, który zajął nie tylko pierwsze miejsce w konkursie, ale także otrzymał specjalną nagrodę za współpracę oraz opiekunka grupy wypadła najlepiej w teście teoretycznym.

Foto

Foto

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano wiele nagród atrakcyjnych indywidualnych.

Foto

Ratownicy, którzy oceniali poszczególne konkurencje zgodnie stwierdzili, że wzyscy uczestnicy mistrzostw byli świetnie przygotwani, więc wszystko wskazuje na to, że poziom następnych zawodów będzie jeszcze wyższy.

Gratulujemy wszystkim wiedzy i umiejetności, dziękujemy za wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Powrót

WebInspiracje
Baner

Zespół Szkół Medycznych w Brzegu uczestniczy w projekcie „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach”, który jest realizowany na podstawie decyzji o dofinansowanie projektu numer RPOP.10.04.00-16.0001/16-00 z 24.10.2016 r.
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020