Do góry
Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Aktualności

Zjazd Absolwentów

Spotkanie po latach

Foto

9 czerwca odbył się Zjazd Absolwentów szkoły medycznej - Liceum i późniejszych - po 55 latach od jej założenia. W zjeździe wzięło udział ok. 300 osób, głównie absolwentów Liceum Medycznego. Byłi przedstawiciele różnych roczników. Było to dla wielu osób spotkanie po latch i powrót do czasów pięknych lat szkolnych. Na wielu twarzach widać było radość, a tu i ówdzie wzruszenie. 

Foto

GALERIA

Szczególnie pięknie powitano wieloletnich nauczycieli i pracowników szkoły, co dowodzi wielkiego przywiązania i sympatii. Oklaski i owacja na stojąco była bardzo wymowna.

Foto

Foto

Uczestnicy zjazdu po uroczystej mszy świętej wzięli udział w części oficjalnej spotkania na Zamku Piastów Śląskich, wypełniając salę zamkową "po brzegi". Poza podziękowaniami kierowanymi w stronę emerytowanych nauczycieli, poprzednich dyrektorów, na ręce obecnej pani Dyrektor zaproszeni goście złożyli życzenia dalszej owocnej pracy.

Foto

Foto

Po życzeniach, oficjalnych przemówieniach, mieliśmy okazję wysłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu zespołów z Państwoej Szkoły Muzycznej w Brzegu. W świetnej atmosferze, rozgrzani emocjami i temeraturą panującą w sali, uczestnicy spotkania przeszli do szkoły. Tam nastąpiła "nieoficjalna" część zjazdu, czyli spotkania, romowy, wspomnienia. Poza tym był czas na poczęstunek, zwiedzanie szkoły.

Foto

Foto

Atmosefra była gorąca.Wszyscy wyglądali na zadowolonych. Wspominano, robiono pamiątkowe zdjęcia. Miejmy nadzieję, że taki symboliczy powrót do szkoły przyczyni się do odświeżenia starych znajomości, które warto pielęgnować.

Foto

Foto

Pozdrawiamy wszystkich uczestników Zjazdu Absolwentów na 55 lat Medyka i zapraszamy w gościnne mury naszej szkoły. Można tu zaglądać nie tylko z powodu uroczystości. Jesteśmy w szkole prawie we wszstkie weekendy :) Dziękujemy organizatorom za świetnie przygotowanie uroczystości, a gościom za przybycie i jej uświetnienie.

Do zobaczenia! 

Powrót

WebInspiracje
Baner

Zespół Szkół Medycznych w Brzegu uczestniczy w projekcie „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach”, który jest realizowany na podstawie decyzji o dofinansowanie projektu numer RPOP.10.04.00-16.0001/16-00 z 24.10.2016 r.
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020