Do góry
Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Aktualności

III Targi Zdorowia

Zapraszamy 15 czerwca na kolejne Targi Zdrowia

Foto

Energetyczny piątek – III Targi Zdrowia

Stowarzyszenie „Zdrowie” przy Medycznym Studium Zawodowym w Brzegu zaprasza na III Targi Zdrowia. To kontynuacja holistycznego  podejścia do zdrowia.  

Program  III Targów Zdrowia podzielony jest na trzy główne  bloki tematyczne począwszy od najmłodszych odbiorców do osób dorosłych.

W  dniu  15 czerwca 2018  roku w Brzegu  na terenie Zespołu Szkół Medycznych  przy ul. Ofiar Katynia  25  podczas trzeciej edycji  Targów Zdrowia odbędą się  badania, wykłady, warsztaty i konsultacje przez, które będzie się przewijał temat zdrowych zachowań, zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia. Postaramy się przekonać, jak ważny jest dobór żywności i dodatków do żywności w dzisiejszych czasach, gdy półki sklepowe są pełne różnych produktów spożywczych, a apteczne , pełne specyfików wspomagających nasze zdrowie.

Dzieci zapraszamy na badania profilaktyczne pod kątem wad postawy wykonywane przez zaprzyjaźnionych specjalistów z Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie. W ubiegłych latach w takich samych badaniach orzeczenia otrzymało ok. 300 dzieci z powiatu brzeskiego. W tym roku zaprosiliśmy grupę 140 sześcio- i siedmiolatków z brzeskich przedszkoli i Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu. Na badania mogą zgłaszać się także rodzice, których dzieci nie wzięły jeszcze udziału w badaniach, a zauważają jakieś niepokojące objawy w postawie lub sposobie poruszania się swoich dzieci.

Wszystkich zainteresowanych tematyką zapraszamy na wykłady i zajęcia panelowe, które będą odbywać się
od godziny 16.00 do 19.00.  Tym razem zaprosiliśmy dla Państwa pasjonatów i propagatorów zdrowej żywności, zdrowego odżywiania i zdroworozsądkowego podejścia do wyboru żywności i dodatków do żywności. Liczymy na przybycie osób w różnym wieku. Przyprowadźcie Państwo swoje starsze dzieci, niech dowiedzą się po co sięgać na sklepowych półkach.
 

Od godziny 17.45 proponujemy masaż, który aktywuje naturalny  proces samoleczenia, a także komputerowe badanie skóry twarzy. W tym roku proponujemy Paniom badanie piersi polskim urządzeniem medycznym Braster. Jest to urządzenie do samobadania piersi, zastępujące badanie palpacyjne. Pierwsze badanie wraz z instrukcją wykonamy wspólnie z Paniami, a wyniki po 2 dniach będą przesłane z instytutu badawczego Brastera na podane maile. Zabiegi wykonywane będą przez pracowników i słuchaczy Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu. Wszystkie badania i zabiegi są bezpłatne.

Naszymi gośćmi w tym roku będą: Pan Michał Morelowski, propagator stosowania mikroorganizmów w produkcji roślinnej i zwierzęcej, licencjonowany doradca ProBiotechnologii i Pan Marcin Stępniewski, propagator zdrowych dodatków do żywności i zdrowego trybu życia, przedstawiciel Siberian Heaith.
Do organizacji  tegorocznych Targów  dołączyli wspaniali ludzie, pełni zapału, którzy swoją wiedzą i pasją chcą się dzielić: Sylwia Roczniak, twórczyni Warsztatów Kulinarnych z Sylwią i Dariusz Kiesiński, właściciel Gospodarstwa Przyjaznego Naturze. Spotkajcie się Państwo z nimi podczas zajęć popołudniowych. Rozmowa z nimi jest nie tylko pouczająca. Zapowiada się tak jak w ubiegłych latach, naprawdę bardzo energetyczny piątek.

                                                                       Grażyna Lechki, prezes Stowarzyszenia „Zdrowie”

 

Powrót

WebInspiracje
Baner

Zespół Szkół Medycznych w Brzegu uczestniczy w projekcie „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach”, który jest realizowany na podstawie decyzji o dofinansowanie projektu numer RPOP.10.04.00-16.0001/16-00 z 24.10.2016 r.
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020