Do góry
Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Aktualności

IV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

6 kwietnia odbyły się IV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu
Foto
Foto
Foto

6 kwietnia odbyły się IV Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu. W zawodach wzięło udział 12 szkół z województwa opolskiego. Każda drużyna brała udział w teście z teorii pierwszej pomocy oraz musiała wykazać się umiejętnościami ratowniczymi w pięciu trudnych pozorowanych sytuacjach: udzielenie pierwszej pomocy potrąconej rowerzystce, poród w toalecie, przywrócenie oddechu u starszej osoby, poparzenie żrącym kwasem czy ukąszenie przez żmiję. 

Foto

Foto
 
Foto
 

Konkursu takie jak ten mają podnieść świadomość osób udzielających pierwszej, umiejętność działania w stresie. Młodzież i dzieci są dobrze przygotowane do działania. Proces kształcenia spowodował, że właśnie ludzie młodzi udzielają pierwszej pomocy sprawniej, szybciej i pewniej niż osoby starsze.

 
Foto
 

Zawody były oceniane przez profesjonalnych ratoników firmy WOJNAROWSKI. Uczesynicy mieli okazję sprawdzić się w różnych i trudnych sytuacjach. Wszyscy poradzili sobie świetnie. Nagrody otrzymali najlepsi, wiele cennych upominków zostało rozlosowanych pomiędzy wszystkich uczestników.

 
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
 

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez licznych sponsorów, którym dziękujemy za owocną współpracę. Wielkie podziękowania należą się zarówno uczestnikom, jak i gościom, którzy uświetnili swoim przybyciem mistrzostwa. Dziękujemy grupie ratowników za całodzienną pracę (i wcześniejsze przygotowania), strażakom za zorganizowanie pokazu. 

 
Foto
Foto
Foto
 

Mistrzostwa nie odbyłyby się bez naszych słuchaczy i nauczycieli, kórzy włożyli wielką pracę w przygotowania i przeprowadzenie całości. Efektem tych wszystkich działań była świetna impreza. 

 
Foto
Foto
Foto
 

Gratulujemy zdobywcom nagród głównych, jak i wszystkim uczestnikom, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności oraz fantastycznie się bawili. 

Zapraszamy za rok!

 

Powrót

WebInspiracje
Baner

Zespół Szkół Medycznych w Brzegu uczestniczy w projekcie „Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych dla regionu branżach”, który jest realizowany na podstawie decyzji o dofinansowanie projektu numer RPOP.10.04.00-16.0001/16-00 z 24.10.2016 r.
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020