• Poczta Zadzwoń do nas:77 416 23 83
 • Poczta Napisz do nas:
 • Poczta Odwiedź nas:Brzeg, Ofiar Katynia 25
 • Rekrutacja

Warsztaty: Alzheimer i ja - razem zrozumiemy

W sobotę, 8 października

W sobotę  8 października 2016r. w auli Zespołu Szkół Medycznych odbyły się szkolenie i warsztaty dla członków rodzin, opiekunów, kadry, wolontariuszy bezpośrednio zaangażowanych w proces rehabilitacji niepełnosprawnych z powodu  choroby  Alzheimera i demencji  pt. „Alzheimer i Ja – razem zrozumiemy”. Scenariusz tej choroby nazywanej „rodzinną”,  wiąże się z reorganizacją życia nie tylko chorego, ale i – a może przede wszystkim – jego bliskich. Natura schorzenia sprawia, że chory najlepiej czuje się we własnym domu i dobrze znanym otoczeniu. Każdy z opiekunów osoby z chorobą Alzheimera, obciążony 24- godzinnym „etatem”, żyje podwójnie – za siebie i za chorego, w swoim i jego świecie. Alzheimer, oprócz cierpiącego, zniewala i zamyka w czterech ścianach domu również ich opiekunów. 

Fundacja KTOTO – Zrozumieć Alzheimera z siedzibą w Osinach ( oło Opola), jest realizatorem autorskiego projektu „I Opolska Akademia opiekunów, rodzin, kadry i wolontariuszy osób chorych na Alzheimera i demencję” i właśnie w jego ramach zrealizowała zajęcia. Fundacja została założona przez ludzi, którzy „na własnej skórze" przekonali się jak to jest być opiekunem. Blok szkoleniowy zawierał informacje dotyczące samej choroby, jej objawów oraz sposobów  wsparcia opiekuna.

W bloku warsztatowym znalazły się  m.in.  ćwiczenia: „Arteterapia – opiekun kreatorem”, „Sensoryczny świat – odnaleźć inspiracje”, ”Zdrowy egoizm opiekuna – jak mogę sam sobie pomóc”. W projekcie wzięli udział zainteresowani pracownicy szkoły, brzeskich przychodni, opiekunowie DPS - razem około 60 osób. Kolejne warsztaty, tym razem dla słuchaczy kierunków Opiekun Medyczny i  Technik Masażysta naszej szkoły odbędą się 29 października 2016r także w naszej szkole.

Obraz:
Obraz:
Obraz:
Obraz:


Powrót do listy aktualności

Pani z komputerem
 • Zespół Szkół Medycznych w Brzegu
  ulica Ofiar Katynia 25
  49-300 Brzeg
 • Zadzwoń do nas:
  Telefon: 77 416 23 83
  Fax: 77 416 23 83
 • Napisz do nas e-mail
Puzzle

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Medycznych w Brzegu. Copyrights 2021

Projekt i wykonanie strony: WebInspiracje

Baner