• Poczta Zadzwoń do nas:77 416 23 83
 • Poczta Napisz do nas:
 • Poczta Odwiedź nas:Brzeg, Ofiar Katynia 25
 • Rekrutacja

III Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

7 kwietnia już po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy w Zespole Szkół Medycznych w Brzegu

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna, zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy ze chwilę wkroczą w dorosłe życie. W Medyku od trzech lat nie tylko dajemy szansę młodzieży zaprezentować swoje umiejętności, ale także zdobyć nową wiedzę.

W tym toku do konkursu przystąpiło 14 drużyn z całej Opolszyzny oraz z Oławy. Zadaniem drużyn i ich opiekuna było napisanie testu z teorii oraz sprawdzenie się w sześciu trudnych sytuacjach ratowniczych. Zadania były bliskie życiu i trudne - wymagały dużych umiejeności, opanowania i świetnej pracy zespołowej. Właśnie współpraca jest bardzo ważna w stresujących sytuacjach, dlatego została ufundowana specjalna nargoda dla najlepiej zgranej drużyny ratowniczej.

Drużyny walczyły o cenne nagrody, które udało się ufundować dzięki hojności sponsorów - i  w tym miejscu składamy im podziękowania. Najlepszy okazał się zespół ze Szkoły Medycznej w Prudniku, który zajął nie tylko pierwsze miejsce w konkursie, ale także otrzymał specjalną nagrodę za współpracę oraz opiekunka grupy wypadła najlepiej w teście teoretycznym.

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano wiele nagród atrakcyjnych indywidualnych.

Ratownicy, którzy oceniali poszczególne konkurencje zgodnie stwierdzili, że wzyscy uczestnicy mistrzostw byli świetnie przygotwani, więc wszystko wskazuje na to, że poziom następnych zawodów będzie jeszcze wyższy.

Gratulujemy wszystkim wiedzy i umiejetności, dziękujemy za wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok.

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

 


Powrót do listy aktualności

Pani z komputerem
 • Zespół Szkół Medycznych w Brzegu
  ulica Ofiar Katynia 25
  49-300 Brzeg
 • Zadzwoń do nas:
  Telefon: 77 416 23 83
  Fax: 77 416 23 83
 • Napisz do nas e-mail
Puzzle

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Medycznych w Brzegu. Copyrights 2022

Projekt i wykonanie strony: WebInspiracje

Baner