• Poczta Zadzwoń do nas:77 416 23 83
 • Poczta Napisz do nas:
 • Poczta Odwiedź nas:Brzeg, Ofiar Katynia 25
 • Rekrutacja

Profilaktyka nowotworowa poprzez edukację

Obraz:

Stowarzyszenie „Zdrowie” rozpoczyna realizację projektu Profilaktyka nowotworowa poprzez edukację, który polegać będzie na cyklu wykładów połączonych z warsztatami i badaniami skóry urządzeniem Skin Analizer Nati V3 pod kątem zmian pigmentacyjnych, poziomu nawilżenia skóry, natłuszczania i złuszczania, jakie skóra wykazuje pod wpływem niekorzystnego działania promieni słonecznych.

Projekt ma na celu uświadomienie osobom badanym konieczność ochrony skóry przed promenowaniem UV, które przyczynia się do większej zachorowalności na raka skóry. Przy okazji badania oraz w czasie wykładów uczestnicy będą poinformowani o właściwej pielęgnacji skóry w celu zapobieganiu nowotworowi skóry. Wkłady prowadzone będą przez kosmetologów.

Projekt, jako zadanie publiczne Starostwa Powiatu Brzeskiego, kierowany jest między innymi do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i będzie realizowany w czerwcu i we wrześniu 2016 roku. W czerwcu proponujemy wykłady w Państwa szkole a we wrześniu badania skóry i porady przeprowadzone będą w pracowni kosmetycznej Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu.

Obraz:

Dzieci i młodzież są najbardziej podatne na szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego. W niewielkich ilościach promieniowanie to sprzyja zdrowiu. Poza tym, że uruchamia produkcję witaminy D, także leczy krzywicę, żółtaczkę, łuszczycę i zmiany alergiczne na skórze. Nadmiar promieniowania słonecznego uszkadza skórę, oczy i osłabia działanie układu odpornościowego. Najgroźniejsze skutki opalania, to rak skóry i katarakta. Ultrafiolet uszkadza komórkowe DNA. Uszkodzenie to może być wielokrotnie powielane i powstaje trwała mutacja. Jeśli ta zmiana zajdzie w genie związanym z procesem karcynogenezy, wówczas komórka zamienia się w komórkę nowotworową. 

(http://onkologia.org.pl/promieniowanie-uv/).

Pani z komputerem
 • Zespół Szkół Medycznych w Brzegu
  ulica Ofiar Katynia 25
  49-300 Brzeg
 • Zadzwoń do nas:
  Telefon: 77 416 23 83
  Fax: 77 416 23 83
 • Napisz do nas e-mail
Puzzle

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zespół Szkół Medycznych w Brzegu. Copyrights 2024

Projekt i wykonanie strony: WebInspiracje

Baner
Baner